נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
איש הזאב

בדומה לשאלה המיתולוגית "כיצד נברא העולם?", גם לסיפורים העומדים מאחורי כינויים של שחקנים יש כמה וכמה גרסאות. ואפילו עוד כמה.

הרעיון המקורי היה לא רק להסביר את הסיבות לכינויים, אלא גם לגלות מהיכן צצו ומהו מקורם. בעניין הזה הושגה הצלחה חלקית בלבד, שכן היו לא מעט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, או בתרגום חופשי: אבדו עקבותיהם, כשאפילו הכלי המדהים הזה, האינטרנט, נותר חסר אונים.

ברשימה זו יש המון כינויים מוכרים וגם, כמעט בוודאות, כינויים שעליהם תשמעו בפעם הראשונה כי איזה שמוק בטלוויזיה אמר וזה נשאר דחקה של המעגל הקרוב למושא הכינוי (או משהו בסגנון הזה).

חלק מהכינויים קצרים, חלקם ארוכים, חלקם מוזרים, חלקם טיפשיים וחלקם ממש, אבל ממש טיפשיים. ותהיו מוכנים נפשית: אתם עומדים לפגוש הרבה סבים וסבתות, דודים ודודות, וסתם הורים שנטרפה עליהם דעתם או שנחנקו באמצע האוכל ויצא להם שם הזוי, שנדבק כמו מסטיק לחייו של בנם המסכן.

בנוסף, בגלל שחלק גדול מעבודת המחקר התבצעה בסייבר-ספייס – ושם, כידוע, גם יש לא מעט שטויות – יכול בהחלט להיות שנפלה טעות בפירוש כזה או אחר של כינוי. היה ניסיון כן להסתמך רק על מקורות שנראים אמינים ולהצליב כמה שיותר, אבל אם אתם מכירים מקור רשמי לפיו קיים כינוי אחר, או פירוש שונה לכינוי – אתם מוזמנים לתקן את המעוות על ידי משלוח הערה לתיבת המייל הנשיאותית הקבועה בלינק המכובד 'דבר אלי יפה'.

ישנם גם כינויים שלא נכללו ברשימה: למשל, קיצורי שמות ("פיפ"), ראשי תיבות (KJ) ועוואנטות (CP3 או CB4), או כל מיני "ביג" למיניהם ("ביג זי"). אלה לא כינויים רציניים. זו עצלנות, יו נואו. כרגע מדובר בניסיון לקבץ כל כינוי של כל שחקן שכף רגלו דרכה ל-NBA, אפילו היה הפושטק ביותר. לא פשוט, אבל היי – גם לחיות עם כינוי כמו "Pig" זה לא פיקניק.

א     ב     ג     ד     ה     ו     ז     ח     ט     י     כ     ל     מ     נ     ס     ע     פ     צ     ק     ר     ש     ת    
טרפין, מל – ,Golden Arches The Mealman
הסנטר האימתני מקנטאקי היה אמור לטרוף את ה-NBA כשנכנס לליגה ב-1984, אבל הוא העדיף לטרוף כל דבר אחר. כינוייו – הקשתות המוזהבות המפורסמות של מקדונלדס ומשחק מילים משמין עם הכינוי של קארל מאלון, ממחישים זאת. הוא נפלט לאירופה כעבור חמש עונות, וב-2010, כשהוא בן 50, שם קץ לחייו.
טינסלי, ג'מאל –The Abuser
טינסלי הזריז הרוויח ביושר את כינויו עוד בימיו על מגרשי הסטריטבול בניו-יורק, עת פירפר יריבים והתעלל בהם קשות ב-"ראקר פארק" האגדי, תוך שהוא ממציא כל מיני מהלכים שונים, משונים ובעיקר מלהיבים עם החפץ הכתום.
טוני, אנדרו – The Boston Strangler
בניגוד לכינוי בעל השם הזהה שמיוחס לרוצח הסדרתי, שפעל במסצ'וסטס בתחילת שנות ה-60, התרגום של הכינוי במקרה של טוני – אחד השחקנים החביבים על סר ש. הרמלין - הוא לא "החונק מבוסטון", אלא "החונק של בוסטון". פרשני הספורט בבוסטון נתנו לו את הכינוי בעקבות היכולת שלו להשתלט על משחקים נגד הסלטיקס, שניהלה יריבות עקובה מדם מול פילדלפיה בתחילת שנות ה-80.
טריילור, רוברט – Tractor
בואו רק נגיד שהוא לא קיבל את הכינוי הזה בזכות כישורי החקלאות שלו. בחור רחב-מידות הוא טריילור, שחרש, זרע ובעיקר קצר רחבות לא מעובדות גם בליגה הפורטו-ריקנית. חבר בביצת סוסוני היאור של כדורסלע-האתר, שלאחר מותו הועבר אל חלקת 'לזכרם'.
טרנר, אוון – The Villain
מארק טיטוס, חברו של טרנר באוהיו סטייט ובלוגר מדופלם, כינה אותו כך וביקש להפיץ את העניין. הוא די הצליח. הרעיון היה להדגיש את האגרסיביות ואת יצר התחרותיות של טרנר.
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 12/07/2024
 
  נרימה כוסית לזכר 
דמונטז סטיט
 
 
בורקסים נוטפי שומן לקראת סופ"ש, כנהוג אצלנו ...
 
 
מי השחקן? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up