נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
איש הזאב

בדומה לשאלה המיתולוגית "כיצד נברא העולם?", גם לסיפורים העומדים מאחורי כינויים של שחקנים יש כמה וכמה גרסאות. ואפילו עוד כמה.

הרעיון המקורי היה לא רק להסביר את הסיבות לכינויים, אלא גם לגלות מהיכן צצו ומהו מקורם. בעניין הזה הושגה הצלחה חלקית בלבד, שכן היו לא מעט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, או בתרגום חופשי: אבדו עקבותיהם, כשאפילו הכלי המדהים הזה, האינטרנט, נותר חסר אונים.

ברשימה זו יש המון כינויים מוכרים וגם, כמעט בוודאות, כינויים שעליהם תשמעו בפעם הראשונה כי איזה שמוק בטלוויזיה אמר וזה נשאר דחקה של המעגל הקרוב למושא הכינוי (או משהו בסגנון הזה).

חלק מהכינויים קצרים, חלקם ארוכים, חלקם מוזרים, חלקם טיפשיים וחלקם ממש, אבל ממש טיפשיים. ותהיו מוכנים נפשית: אתם עומדים לפגוש הרבה סבים וסבתות, דודים ודודות, וסתם הורים שנטרפה עליהם דעתם או שנחנקו באמצע האוכל ויצא להם שם הזוי, שנדבק כמו מסטיק לחייו של בנם המסכן.

בנוסף, בגלל שחלק גדול מעבודת המחקר התבצעה בסייבר-ספייס – ושם, כידוע, גם יש לא מעט שטויות – יכול בהחלט להיות שנפלה טעות בפירוש כזה או אחר של כינוי. היה ניסיון כן להסתמך רק על מקורות שנראים אמינים ולהצליב כמה שיותר, אבל אם אתם מכירים מקור רשמי לפיו קיים כינוי אחר, או פירוש שונה לכינוי – אתם מוזמנים לתקן את המעוות על ידי משלוח הערה לתיבת המייל הנשיאותית הקבועה בלינק המכובד 'דבר אלי יפה'.

ישנם גם כינויים שלא נכללו ברשימה: למשל, קיצורי שמות ("פיפ"), ראשי תיבות (KJ) ועוואנטות (CP3 או CB4), או כל מיני "ביג" למיניהם ("ביג זי"). אלה לא כינויים רציניים. זו עצלנות, יו נואו. כרגע מדובר בניסיון לקבץ כל כינוי של כל שחקן שכף רגלו דרכה ל-NBA, אפילו היה הפושטק ביותר. לא פשוט, אבל היי – גם לחיות עם כינוי כמו "Pig" זה לא פיקניק.

א     ב     ג     ד     ה     ו     ז     ח     ט     י     כ     ל     מ     נ     ס     ע     פ     צ     ק     ר     ש     ת    
נוצ'יוני, אנדרס – Chapu
אומרים שקיבל את הכינוי בילדותו בעקבות תוכנית ילדים מקסיקנית שאהב, בעלת אותו שם.
נוביצקי, דירק – The Germinator
שילוב של המילה 'גרמני' עם שמה של הדמות הידועה אותה גילם ארנולד שוורצנגר. אמריקניזציה במיטבה, שעלולה היתה להידרדר לסוג של בדיחה שחורה בעייתית לולא היה מדובר בבחור כארז אמיתי. בפלייאוף 2011 הצדיק באופן מוחלט את הכינוי.
נאנס, לארי – The Human Spaceship
כמו חללית, גם נאנס הגדול שייט לו בקרוז-קונטרול ברחבי האטמוספירה. האם תיקשר שם עם מייג'ור טום? לא ברור, אבל מה שכן ברור זה שהוא הרחפן הגבוה ביותר בהיסטוריה, שגם הוסיף לרזומה את תואר מלך ההטבעות בתחרות הדאנק הראשונה בהיסטוריה של ה-NBA (1984, תוך שהוא גובר על תותחים כגון ד"ר. ג'יי, קלייד דרקסלר ודומיניק ווילקינס.
נוריס, מרטין – Moochie
האגדה מספרת שסבו של הרכז הזריז נתן לו את הכינוי בעקבות השיר "Minnie The Moocher" של זמר הג'אז קאב קלוואי, אותו חיבב עד מאוד. וואט דה פאק.
נאש, סטיב – Hair Canada
היו לו עוד כמה כינויים מזדמנים, אבל זה החזיק הכי הרבה זמן. ניתן לו בעקבות הקארה המוזר שטיפח בדאלאס ואחר כך בפיניקס. אהה, והוא קנדי.
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 12/07/2024
 
  נרימה כוסית לזכר 
דמונטז סטיט
 
 
בורקסים נוטפי שומן לקראת סופ"ש, כנהוג אצלנו ...
 
 
מי השחקן? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up