נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
איש הזאב

בדומה לשאלה המיתולוגית "כיצד נברא העולם?", גם לסיפורים העומדים מאחורי כינויים של שחקנים יש כמה וכמה גרסאות. ואפילו עוד כמה.

הרעיון המקורי היה לא רק להסביר את הסיבות לכינויים, אלא גם לגלות מהיכן צצו ומהו מקורם. בעניין הזה הושגה הצלחה חלקית בלבד, שכן היו לא מעט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, או בתרגום חופשי: אבדו עקבותיהם, כשאפילו הכלי המדהים הזה, האינטרנט, נותר חסר אונים.

ברשימה זו יש המון כינויים מוכרים וגם, כמעט בוודאות, כינויים שעליהם תשמעו בפעם הראשונה כי איזה שמוק בטלוויזיה אמר וזה נשאר דחקה של המעגל הקרוב למושא הכינוי (או משהו בסגנון הזה).

חלק מהכינויים קצרים, חלקם ארוכים, חלקם מוזרים, חלקם טיפשיים וחלקם ממש, אבל ממש טיפשיים. ותהיו מוכנים נפשית: אתם עומדים לפגוש הרבה סבים וסבתות, דודים ודודות, וסתם הורים שנטרפה עליהם דעתם או שנחנקו באמצע האוכל ויצא להם שם הזוי, שנדבק כמו מסטיק לחייו של בנם המסכן.

בנוסף, בגלל שחלק גדול מעבודת המחקר התבצעה בסייבר-ספייס – ושם, כידוע, גם יש לא מעט שטויות – יכול בהחלט להיות שנפלה טעות בפירוש כזה או אחר של כינוי. היה ניסיון כן להסתמך רק על מקורות שנראים אמינים ולהצליב כמה שיותר, אבל אם אתם מכירים מקור רשמי לפיו קיים כינוי אחר, או פירוש שונה לכינוי – אתם מוזמנים לתקן את המעוות על ידי משלוח הערה לתיבת המייל הנשיאותית הקבועה בלינק המכובד 'דבר אלי יפה'.

ישנם גם כינויים שלא נכללו ברשימה: למשל, קיצורי שמות ("פיפ"), ראשי תיבות (KJ) ועוואנטות (CP3 או CB4), או כל מיני "ביג" למיניהם ("ביג זי"). אלה לא כינויים רציניים. זו עצלנות, יו נואו. כרגע מדובר בניסיון לקבץ כל כינוי של כל שחקן שכף רגלו דרכה ל-NBA, אפילו היה הפושטק ביותר. לא פשוט, אבל היי – גם לחיות עם כינוי כמו "Pig" זה לא פיקניק.

א     ב     ג     ד     ה     ו     ז     ח     ט     י     כ     ל     מ     נ     ס     ע     פ     צ     ק     ר     ש     ת    
ספריוול, לטרל – The Bay-Area Strangler
ספריוול קיבל את כינויו העסיסי יותר ב-1997, עת חנק בהנאה צרופה את מאמנו בגולדן סטייט באותה תקופה, פי. ג'יי קרליסימו. לא בא לו טוב, יו נואו.
סטודמאייר, אמרה –STAT
ראשי-תיבות של המילים "Standing Tall And Talented". יש לו את זה גם בקעקוע למי שזקוק להוכחות.
סטודמאייר, דיימון – Mighty-Mouse
נקרא על שמו של גיבור העל העכברי והמצויר שכיכב בטלוויזיה בשנות ה-70-80. מאחר שתמונתו של העכבר ההרואי היתה מקועקעת על כתפו כשנכנס לליגה, הפרשנים הצמידו לו את הכינוי במהלך עונת הרוקי המצוינת שלו, שאחריה צפו לו גדולות ונצורות. בסוף עבר להם. אחרי תקרית המריחואנה שהיתה לו, הכינוי קיבל טוויסט מלבב והפך ל-"מריחואנה-מאוס".
סקוט, דניס – D3
מומחה שלשות ידוע היה דניס, ועל כן קיבל כינוי שציוות בין האות הראשונה של שמו הפרטי לבין ייחודו כשחקן.
סמית', קני – The Jet
כינוי שניתן לו בזכות מהירותו והתעופפויותיו, שהיו יוצאות דופן יחסית לגובהו הלא רם (1.91 מטר). האיש ופיו הגדול אפילו הספיקו להשתתף בתחרות ההטבעות ב-1990, בה סיים שני רק לדומיניק ווילקינס האגדי.
סמית', ג'וש – J-Smoove
אדידס עיצבה נעלי כדורסל בהשראתו של המעופף והחליטה לקרוא למוצר שלה בשם הזה, שהפך במהרה לכינויו.
סוויפט, רוברט – Freddy
לא מעט אוהדים ברחבי הליגה החליטו שכל מה שהאיש צריך כדי לשחק בהמשכון הבא של סדרת סרטי האימה המפורסמת "סיוט ברחוב אלם" בתפקיד הרוצח המבעית פרדי קרוגר, הוא סוודר פסים שחור-אדום.
סטיבנסון, דשון – The Locksmith
המנעולן, לא פחות. הג'נרל-מנג'ר של הוויזארדס, ארני גארנפלד, העניק לסטיבנסון את הכינוי אחרי הופעה הגנתית משכנעת במיוחד מול סיאטל במהלכה "נעל" לחלוטין את הרוקי (ומלך הסלים העתידי) קווין דוראנט.
סטוקטון, ג'ון – "Pasty Gangster"
בתרגום לעברית זה יוצא "הגנגסטר הדביק", כינוי לא הכי מחמיא שהדביק לסטוקטון שדר הרדיו והטלוויזיה ג'ים רום. הכוונה של הכינוי היא להדגיש את צורת משחקו חסרת הרחמים והמלוכלכת של סטוקטון, שהיה מטפח לעצמו מנהג מגונה להגניב מרפקים ליריב מתחת לראדאר של השופטים. ועדיין, הכינוי הנפוץ יותר של מלך האסיסטים והחטיפות בכל הזמנים היה "סטוק" התמים.
סטאקי, רודני – Young 50
קיבל את הכינוי מראשיד וואלאס, שלקח על עצמו להיות שאקיל אוניל של אזור דטרויט אי אז בימים והתחיל לחלק כינויים לשחקנים שמסביבו. וואלאס קרא לו כך בזכות הדמיון המפליא בינו לבין הראפר "50 Cent".
סאלי, ג'ון – Spider
קיבל את הכינוי בזכות משחקו בהגנה, עת חסם זריקות להנאתו משל היו לו 8 זרועות לפחות. ילד רע היה סאלי, ככל הנראה כתוצאה מלחץ חברתי. רק תסתכלו עם איזה חבורת פוחזים הוא הסתובב בדטרויט: אגוואייר, רודמן, מאהורן, ליימביר.
סמיתס, ריק – The Dunkin Dutchman
הסנטר של אינדיאנה בשנות ה-90' היה ארוך והולנדי. זה הספיק למישהו כדי לייצר פרץ של חוסר מקוריות.
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 12/07/2024
 
  נרימה כוסית לזכר 
דמונטז סטיט
 
 
בורקסים נוטפי שומן לקראת סופ"ש, כנהוג אצלנו ...
 
 
מי השחקן? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up