נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
איש הזאב

בדומה לשאלה המיתולוגית "כיצד נברא העולם?", גם לסיפורים העומדים מאחורי כינויים של שחקנים יש כמה וכמה גרסאות. ואפילו עוד כמה.

הרעיון המקורי היה לא רק להסביר את הסיבות לכינויים, אלא גם לגלות מהיכן צצו ומהו מקורם. בעניין הזה הושגה הצלחה חלקית בלבד, שכן היו לא מעט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, או בתרגום חופשי: אבדו עקבותיהם, כשאפילו הכלי המדהים הזה, האינטרנט, נותר חסר אונים.

ברשימה זו יש המון כינויים מוכרים וגם, כמעט בוודאות, כינויים שעליהם תשמעו בפעם הראשונה כי איזה שמוק בטלוויזיה אמר וזה נשאר דחקה של המעגל הקרוב למושא הכינוי (או משהו בסגנון הזה).

חלק מהכינויים קצרים, חלקם ארוכים, חלקם מוזרים, חלקם טיפשיים וחלקם ממש, אבל ממש טיפשיים. ותהיו מוכנים נפשית: אתם עומדים לפגוש הרבה סבים וסבתות, דודים ודודות, וסתם הורים שנטרפה עליהם דעתם או שנחנקו באמצע האוכל ויצא להם שם הזוי, שנדבק כמו מסטיק לחייו של בנם המסכן.

בנוסף, בגלל שחלק גדול מעבודת המחקר התבצעה בסייבר-ספייס – ושם, כידוע, גם יש לא מעט שטויות – יכול בהחלט להיות שנפלה טעות בפירוש כזה או אחר של כינוי. היה ניסיון כן להסתמך רק על מקורות שנראים אמינים ולהצליב כמה שיותר, אבל אם אתם מכירים מקור רשמי לפיו קיים כינוי אחר, או פירוש שונה לכינוי – אתם מוזמנים לתקן את המעוות על ידי משלוח הערה לתיבת המייל הנשיאותית הקבועה בלינק המכובד 'דבר אלי יפה'.

ישנם גם כינויים שלא נכללו ברשימה: למשל, קיצורי שמות ("פיפ"), ראשי תיבות (KJ) ועוואנטות (CP3 או CB4), או כל מיני "ביג" למיניהם ("ביג זי"). אלה לא כינויים רציניים. זו עצלנות, יו נואו. כרגע מדובר בניסיון לקבץ כל כינוי של כל שחקן שכף רגלו דרכה ל-NBA, אפילו היה הפושטק ביותר. לא פשוט, אבל היי – גם לחיות עם כינוי כמו "Pig" זה לא פיקניק.

א     ב     ג     ד     ה     ו     ז     ח     ט     י     כ     ל     מ     נ     ס     ע     פ     צ     ק     ר     ש     ת    
רוברטסון, אוסקר – Big O
ה-"O" מתייחס כמובן לאות הראשונה ב-"אוסקר", ולא למספר אפס, חלילה. אם יש מישהו שמגיע לו "ביג" בכינוי, זה רוברטסון, שסיים עונה שלמה עם טריפל-דאבל בממוצע.
ריבס, בראיינט – Big Country
סוס יאור מובחר, שבדיוק כמו חום יולי-אוגוסט, היה כבד מאוד. היו כאלה שקראו לו "קווין מקהייל הבא", אבל בניגוד למקהייל הדקיק הבחור רק תפח ותפח, עד שהתפחלץ ופרש כעבור 6 עונות בלבד. אגדה מספר 1 מספרת שבמהלך משחק במכללות, ריבס ביצע לראשונה בחייו מהלך מחוף לחוף. כשחזר מתנשף להגנה, אמר לחברו לקבוצה: "It Is A Big Country Out There". לפי אגדה מספר 2, האיש שמט לועו כשטס בפעם הראשונה במטוס ואמר את אותו משפט בדיוק.
רדיק, ג'ונתן – J.J
סיפור חמוד. כשהיה תינוק, אחיותיו התאומות כל הזמן קראו לו באות הראשונה של שמו ("J"), ובגלל שכל אחת מהן הייתה חוזרת אחרי השנייה, זה היה יוצא "J.J".
רוז, ג'יילן – Captain Crunch
קיבל את הכינוי בעקבות נטייתו לקבל את ההחלטות הנכונות בשלבי הסיום של משחקים, להלן "Crunch Time". המילה "קפטן" צורפה לעסק בעקבות הקורנפלייקס המפורסם בעל השם הזהה.
רובינסון, גלן - Big Dog
האפוטרופוס של רובינסון במכללת פרדו נתן לו את הכינוי עוד בשנת הפרשמן שלו. רובינסון נכנס חזק לעניין, ואפילו קעקע דמות של בולדוג על הזרוע כדי להמחיש את הדמיון. אגב, גם אנטואן קאר כונה בשם זה, ולזכותו ייאמר כי הוא היה כלב גדול הרבה לפני רובינסון.
ריברס, גלן – Doc
מי שהגה את הכינוי הוא מאמנו במכללת מארקט, ריק מייג'ורס, אחרי שראה את ריברס לובש חולצה של דוקטור ג'יי באחד ממחנות הקיץ.
רייס, גלן – G-Money
קיבל את הכינוי בזכות תצוגות הקליעה המופלאות שלו, לרבות סלים מכריעים בזמנים. כמו הכלב שנמצא שני מקומות למעלה, גם הוא קעקע את כינויו על הכתף.
ריצ'ארדסון, ג'רום – Pooh
טוענים שכשהיה קטן, סבתא שלו החליטה שהוא דומה לפו הדוב. נו, לפחות זה עדיף מהפירוש המסריח יותר של הכינוי.
רובינסון, דייויד – The Admiral
מהאצילים שבכינויים. לפני שהפך לאחד הסנטרים הגדולים בתולדות המשחק, רובינסון היה קצין בחיל הים, מה שסידר לו אוטומטית את הכינוי עוד לפני שכף רגלו דרכה על הפרקט בסאן אנטוניו.
רודמן, דניס – The Worm
כינוי שהוענק לרודמן בצעירותו על ידי אימו, וזאת בעקבות נטייתו להתפתל תוך כדי משחק פינבול. וכשאמא שלך מכנה אותך "תולעת", מה הסיכוי שתגדל להיות נורמלי? האמת שזה מסביר לא מעט דברים.
ראסל, מייקל – Campi
הפורוורד של קליבלנד וניו יורק בשנות ה-70-80' נקרא במקור 'מייקל', אבל כונה בשם החיבה 'קמפי', שהיווה קיצור לשמו האמצעי בעל הארומה הייחודית – "קמפנלה".
רד, מייקל – Redd-Hot, Silky
את הכינוי הראשון קיבל מהעיתונים אחרי תצוגת 57 הנקודות שלו מול יוטה ב-2006, תקופה בה ידיתו להטה בטירוף. את הכינוי השני הוא קיבל מחבריו לקבוצה, בזכות העובדה שיש לו קליעה חלקה ונעימה כמו משי.
ריצ'מונד, מיץ' – Score-Lord, The Rock
את הכינוי הראשון אין צורך להסביר. ריצ'מונד, אחד הגארדים הבולטים בשנות ה-90', היה משיג נקודות בכל דרך שרק בחר בה – מבפנים, מבחוץ, עם הגב, עם הפנים. את הכינוי השני הרוויח בזכות העובדה שכמו סלע יציב, תמיד ידעו מה ייתן (וזה אומר למעלה מ-20 נקודות למשחק ב-10 העונות הראשונות שלו בליגה). חוץ מזה, האיש היה מוצק להפליא.
ריצ'מונד, מיץ' – Score-Lord, The Rock
את הכינוי הראשון אין צורך להסביר. ריצ'מונד, אחד הגארדים הבולטים בשנות ה-90', היה משיג נקודות בכל דרך שרק בחר בה – מבפנים, מבחוץ, עם הגב, עם הפנים. את הכינוי השני הרוויח בזכות העובדה שכמו סלע יציב, תמיד ידעו מה ייתן (וזה אומר למעלה מ-20 נקודות למשחק ב-10 העונות הראשונות שלו בליגה). חוץ מזה, האיש היה מוצק להפליא.
ריי ריצ'ארדסון, מייקל – Sugar Ray
הגארד המוכשר של הניקס והנטס בשנות ה-80', שחיבב עד מאוד עשן ולבונה, קיבל את כינויו בעקבות המתאגרף הפופולארי באותן שנים, שוגר ריי ליאונרד.
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 12/07/2024
 
  נרימה כוסית לזכר 
דמונטז סטיט
 
 
בורקסים נוטפי שומן לקראת סופ"ש, כנהוג אצלנו ...
 
 
מי השחקן? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up