ג'וזף ג'ונס - סוסון וגם תיישון
תאריך לידה: 21/03/1986


אין לי ספק וספק אין לי שג'וזף ג'ונס (2.06) עונה נהדר על ההגדרות של סוסון יאור. הוא בולט, הוא עבה, הוא כבד ומאוד קשה לו לשחק יותר מ-8-7 דקות רצופות. למעשה, בדקה השישית פחות או יותר הוא כבר מתחיל לתפוס את המותניים, נח על המגרש כשאפשר, נושם בכבדות ונותן להבין לכל מי שעיניו בראשו שהוא מאוד – מ-א-ו-ד – רוצה לשבת קצת על הספסל ולשאוף אוויר מלוא החזה. ובכלל, הוא מסוג השחקנים שכמעט ואינם מגיעים לליגת קזינו.


ליאור ליובין, הלוא הוא ל"ל המולך בג"ג, יודע לתמרן איתו יפה מאוד בין פנימה והחוצה, כלומר על המגרש ועל הספסל. הדברים אמורים כמובן לגבי עונת 2001/12 שבה הגיע ג'ונס לגלבוע/גליל ולגן נר-הישוב. יצא לי לראות אותו בשני משחקים בגן נר נגד קבוצות מסרביה ובולגריה בליגה הבלקנית (ובהמשך העונה, אם נחיה, גם במשחקים נוספים). נגד הבולגרים הוא קלע 32 נקודות בערב שבו נעדרו דגן יבזורי וקורטני פלס, והמשחק הלך אליו פנימה יותר מהרגיל. הוא קלע 14 מ-15 מהשדה, בואו לא נסתיר זאת, והפך לחביב במיוחד על בני המקום בערב ההוא.


סוסון יאור כבד במיוחד זה בולט מאוד בטאץ' הרך להפליא שלו. כמה כבד וסוסון, ככה ידו נקייה וחלקה ועדינה. מצוין מהטווחים הקצרים, עושה שימוש עם הלוח, יודע לסיים לא רע בכלל גם ביד שמאל, פוגע גם מחצי מרחק. ברגע שהוא נאלץ להתחיל לכדרר כדי לסדר לעצמו עמדה נוחה זה כבר פחות טוב, יו נואו. וזה סימן, בעיקר, שעליו להמשיך ולהתגושש עם שומריו על תפיסת עמדה קרובה יותר לחישוק.


ג'ונס, שהגיע לג"ג הפקות ואירועים מהליגה הצרפתית שם שיחק בלה האבר, הוא בוגר טקסס A&M ושיחק שם בין 2004 ל-2008. אחר כך הוא נחת בטורקיה, משם עבר לצרפת וסימן את ישראל כתחנה השלישית שלו בכדורסל האירופי. למה התנודות? מי יודע. אולי לא התאקלם, אולי לא הסתדר, אולי לא שילמו לו. ואולי גם זה: לא בכל מקום יודעים לשחק עם סנטר, להפעיל אותו, לשלב אותו היטב במערך הקבוצתי. אולי זו הסיבה למעברים התכופים שלו, ואולי סתם לא מצא עדיין את הבית האמיתי נכון לכתיבת השורות (נובמבר 2011).


החבר'ה קוראים לו ג'יי ג'יי, שזה כינוי פשוט ומקובל ואפילו קל מדי – תנו קצת קרדיט לאינטליגנציה, יאאא אולוהייים אתכם. כאן, בכדורסלע-האתר, מה שתפס את העין במיוחד לא היו האותיות הראשונות בשמו הפרטי ובשם משפחתו, אלא זקנקן התיש המהולל שלו שבולט אפילו יותר מאשר זה של תיישון ג'יימס. בתוך תוכנו היינו רוצים לגזור ולהשוות גדלים, סגנונות וצורות, ואז להדביק להם את זקנם מחדש. ברם אולם ואף על פי כן, זו פנטזיה שתישאר בלתי ממומשת.


ג'ונס משחק בערך 20 דקות בערב פשוט כי מאוד קשה לו להפיק מעצמו יותר מזה. בדקות האלה המספרים שלו הם פחות או יותר 10 ו-5, יו נואו, שזה סדר גודל של 20 נקודות ו-10 ריבאונדים במשחק שלם. לו רק יכול היה.


שחקן הינו. נרצה לראותו לשנים הרבה, יען כי יש מה לראות, ומה לראות בהחלט יש. ומעתה אחת לשנה נרימה כוסית לחייו ביום הולדתו. כשיפרוש וירצה רק לנוח ולשרוץ ולהפסיק לרוץ ולהזיע, הוא יודע לאן להגיע. נשמור לו מקום טוב עם נוף ושלושה כיווני אוויר בביצת כדורסלע-האתר.

 
 
 
 
Powered By Art-Up