דן שמיר - רו"ח
תאריך לידה: 02/02/1975

בעל כינוי

דן שמיר חביב עלינו זה מכבר. והאמת, הוא חביב עלינו, כאן בכדורסלע-האתר, כפרשן כדורסל לא פחות מאשר כמאמן. כמאמן? לא ממש ענייננו אם מעביר לאיזורית או מחזיר לאישית. אהבנו בעיקר את ה"א-רייט?" שהיפנה לשחקניו בפסקי הזמן עוד בימי הפועל ירושלים והרו"ח, כנראה, קלט כי מסתלבטים עליו ולימים החליף זאת ב"אוקיי" ישראלי-לבנטיני סביר לגמרי ודי חסר מבטא.

חוץ מזה, מאמן בכיר הינו. ומוצלח. וגם יודע כתוב. אחת לתקופה מתפנה הרו"ח מעיסוקיו ומרביץ אייטמון לכדורסלע-האתר במחווה ג'נטלמנית נאה כרפאל. והעם אוהב זאת בהחלט ומרביץ דברי הלל ושבח לכיוונו. ככל הנראה, נאמר זאת בזהירות, האיש מחבב אותנו. יש אומרים כי אף המליץ באחת ההזדמנויות בשידור חי בגל"צ על כדורסלע-האתר לאלי ישראלי וציבור המאזינים. נתן מלים חמות, נתן. נעריכו על כך.

וכפרשן? איי איי איי, תענוג גדול. מפעם לפעם מזמינים אותו לפרשן איזו חרטאבונה אירופית עולצת דוגמת קאחה לבוראל ויטוריה נגד איזו קאנטו מזדמנת. יושב שם הרו"ח באולפן, מאחורי הקלעים, ומתחיל להרביץ תורה בענייני היי פיק אנד רול בלשון יבשושית במיוחד ובקולו המונוטוני. לא ברורה עמדתכם אבל אנו, בנשיאות ובדירקטוריון גם יחד, נהנים עד מאוד מפרשנות יבשושית-מונוטונית-מחכימה זו.

עת התארח הרו"ח בתוכנית אחד על אחד עם רבי פנחס הגרשוני באחת ההזדמנויות, למדנו עוד על האיש ועל סיפוריו המעניינים. אין ספק וספק אין כי מרואיין מעניין הוא וגם פרשן טוב. גם מאמן מוצלח ביותר, כן? אבל כאמור, מה לנו ולבוקס אנד וואן ומצ' אפ זון? הרי ללכת לקורס מאמנים התעצלנו מאז ומעולם. תנו לנו את הרו"ח כפרשן המרכזי של ליגת קזינו, ולא נזוז מהטלוויזיה. מלה-מלה. ברם אולם ואף על פי כן, האיש מתעקש לאמן. נו, טוב.

רגע, אז מכל זה, למה בעצם רו"ח? ולמה ד. ולא דן? אל תצפו להסבר מעמיק מדי: סתם דאחקה לא מאוד מוצלחת שנקלטה איכשהו. הוחלט שהוא רו"ח וזהו, על פי חזותו המשרדית-משהו, דמות האיש הרגיל לגמרי, פקיד הבנק, או רואה החשבון, וחולצותיו המעומלנות דרך קבע. ובקיצור, ד. ממשרד רואי חשבון ד. שמיר ושות'. או משהו כזה.

 
 
 
 
Powered By Art-Up